דברים שלא ידעתם על חדרי בריחה

חדרי הבריחה הפכו בשנים האחרונות לאטרקציה המובילה ביותר, זאת לאור השילוב של חוויה עם מסתורין. אולם, יש כמה דברים שלא ידעתם על חדרי הבריחה – ואנחנו כאן עם כל ההסברים.

חדרי בריחה – אטרקציה מהנה ומסקרנת

לאן שלא תלכו, סביר להניח שתראו כי מוקמים עוד ועוד מתחמים של חדרי בריחה. למעשה, רק בשנים האחרונות נפתחו בכל רחבי הארץ עשרות מתחמים של חדרי בריחה, כל אחד בקונספט שונה ומעוצב בצורה אחרת, אולם כולם מנסים להגיע לאותו מחנה משותף – להעניק לציבור אפשרות לברוח מצרות היום יום ולהיכנס לתוך תעלומה, אשר יש לפתור אותה במספר שעות אשר משלבות אלמנטים חזותיים כמו גם אפקטים שונים. עם זאת, חדר הבריחה אשר נחשב למובילה מכולם הוא אסקייפ רום בהרצליה של חברת צ'אלנג ישראל, והמומחים של החברה מעניקים לכם כעת כמה נקודות על האטרקציה הבולטת ביותר– חדר בריחה.

חדרים

  • היסטוריה רבותיי – חדר הבריחה הראשון הוקם בשנת 2006, בארה"ב. ע"פ מקורות יודעי דבר, חדר הבריחה נועד עבור זמן הפנאי של העובדים תוך כדי העבודה, כאשר ההשראה לחדר הבריחה הגיעה מתוך ספריה של אגתה כריסטי, אחת מסופרות המותחנים המובילות בעולם. לאחר ההצלחה המסחררת של חדר הבריחה אשר הוקם, החלו ברחבי העולם להקים חדרי בריחה כאשר המדינה השנייה הייתה כמובן יפן, ולאחר מכן ביבשת אירופה. כיום, ע"פ הערכות מומחים יש מאות חדרי בריחה, כאשר מאז שנת 2006 לקחו באטרקציה הזו חלק מיליוני בני אדם, כאשר הונגריה נחשבת כיום למדינה בה יש את הכי הרבה חדרי בריחה.
  • חדר בריחה לא מה שחשבתם – על אף המונח המבלבל, חדר בריחה הוא לא חדר בודד, אלא בדרך כלל מערך של מספר חדרים אשר מרכיבים סט צילום לכל דבר ועניין. בנוסף, ישנם מתחמים שלמים שבהם ישנם כמה חדרי בריחה, בנושא משתנה מאחד לשני.
  • אתם ממש לא לבד – אם תהיתם לעצמכם האם כל זמן השהות שלכם בחדר אתם לבד, התשובה היא לא. כלל חדרי הבריחה מרושתים באמצעות מצלמות, ונשלטים ע"י אנשי מקצוע אשר מפקחים כי אתם אכן עומדים בזמנים שנקבעו, כמו גם מעניקים לעיתים רמזים עבים באמצעות אביזרים אשר נועדו להכווין אתכם, בעת הצורך.
  • כניסה טכנולוגית – לאור הביקוש הרב לחדרי בריחה, גם עולם הטכנולוגיה לא פסח וכיום ניתן למצוא בחדרי בריחה את מיטב הטכנולוגית העכשווית, כמו גם מציאות מדומה, וזאת על מנת להעניק נופך נוסף ואינטראקטיבי עוד יותר, בעת השהות בחדר.
  • סיפורים אמתיים – אם חשבתם שהעלילה אותה קיבלתם לפענח היא פרי דמיונם של תסריטאים, טעות בידכם. בלא מעט מהחדרים מדובר בתעלומות אמתיות אשר התרחשו בעולם, ולכן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם להיכנס לנעליים של הבלשים ולבדוק האם תוכלו לפענח מקרה אמיתי שהתרחש.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram